Wójt Gminy Oleśnica - Marcin Kasina

Szanowni Państwo,

   Marzeniem każdego włodarza jest stworzenie stabilnego a zarazem nowoczesnego miejsca, które dba o swoich mieszkańców i wspiera ich w rozwoju. Zbudowanie “Małej Ojczyzny” w której warto żyć i pracować. Patrząc na stały wzrost liczby zameldowanych w gminie Oleśnica (od niecałych 10 000 na początku lat 90-tych do 13 765 na chwilę obecną) widać dobre obranie kierunku działań wpływających na jakość życia.

   Największym kapitałem Gminy Oleśnica, oprócz doskonałej lokalizacji dla potencjalnych inwestorów, są właśnie mieszkańcy – zaangażowani, rzetelni, o gruntownej wiedzy zawodowej i ciągle podnoszący swoje kwalifikacje. Dla firm chcących dołączyć do prężnie działających na terenie gminy od wielu lat przedsiębiorców, samorząd zapewnia najniższe stawki krajowe podatku od środków transportowych oraz zwolnienie z podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis.

   Czynnikiem wpływającym na atrakcyjność terenu gminy są niewątpliwie inwestycje. Gmina Oleśnica w ostatniej dekadzie sukcesywnie zwiększa nakłady finansowe na rozwój. W roku 2011 była to kwota 5,36 mln zł, a w 2019 roku wydatkowano już kwotę w wysokości 11,63 mln zł. Inwestując w przyszłość sprawnie wykorzystujemy funduszy europejskie oraz krajowe, co wpływa na poprawę infrastruktury i przynosi wymierne korzyści mieszkańcom.

   Zachęcam Państwa do zapoznania się z informacjami na temat Gminy Oleśnica zawartymi w zakładce “Invest in Gmina Oleśnica”. Mam nadzieję, że wyczerpująco odpowiedzą na Państwa pytania.

Z wyrazami szacunku

Marcin Kasina